Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Haliliye ilçesine bağlı Bakımlı Mahallesinde yapımı devam eden Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi Projesi ile sokakta yaşayan can dostlara sıcak bir yuva kazandırıyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Haliliye ilçesine bağlı Bakımlı Mahallesinde 10 bin metrekare alan üzerinde projelendirilen hayvan rehabilitasyon merkezinde çalışmalar devam ediyor.

10 BİN METREKARELİK ALAN

10 bin metrekarelik alan üzerinde yükselen proje, geniş barınakları ve yaşam alanları, modern ısıtma ve soğutma sistemlerine sahip olacak. Sokak hayvanlarına konforlu bir ortam sağlayacak merkez tamamlandığında Avrupa standartlarında modern bir rehabilitasyon merkezi olarak hizmet verecek.

MODERN HAYVAN BARINAĞI ŞANLIURFA’YA ÇOK YAKIŞACAK

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirilen 3 bloktan oluşan kapalı ve yarı açık alan halinde tasarlanan merkez içerisinde; hayvan ilk kabul ve bakım ünitesi, açık etkinlik alanı, karantina bölümü, yıkama bölmeleri, veteriner hekim odaları, ameliyathane, röntgen odası, kuru yem deposu, kedi ve köpek evi, mutfak ve personel odaları bulunuyor.

Eklenme Tarihi: 12.01.2022 14:48

Foto Galeri


Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi - 2021 Bilgi İşlem Daire Başkanlığı