Başkan Beyazgül Açılışı Yaptı Gençler Bir Spor Tesisine Daha Kavuştu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün girişimleriyle çocukların yoğun olduğu Eyyübiye İlçesi Osmanlı Mahallesine bir halı saha daha kazandırıldı. Başkan Beyazgül açılış kurdelesini keserek gençliğe yönelik

yatırım ve hizmetlerinin artarak devam edeceğini kaydetti.

UEFA FOUNDATİON for CHILDREN ’nın desteklediği Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Afet İşleri ve Göç Hizmetleri Daire Başkanlığı ile Bünyan Derneği’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği, Gençlik Spor Daire Başkanlığının da desteklediği proje kapsamında dezavantajlı yerli ve göçmen çocukların yoğun olduğu Eyyübiye İlçesi Osmanlı Mahallesine bir halı saha daha kazandırıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin ekonomik olarak dezavantajlı durumda olan çocuklara yönelik spor etkinliklerini teşvik etmek amacıyla yapımı tamamlanan Osmanlı Spor Merkezi’nin açılı yapılarak gençlerin hizmetine sunuldu.

Açılışa, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün yanı sıra AK Parti Grup Başkanvekili Faruk Bayuk, AK Parti MKYK Üyesi Mehmet Ali Kurt, AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Mehmet Moğal, Şanlıurfaspor Başkanı Haçım İzol, Şanlıurfa Gençlik Spor İl Müdürü Halil Eren, Şanlıurfa ASKF Başkanı Adnan Yükselir, STK Temsilcileri Muhatlar ve vatandaşlar katıldı.

BAŞKAN BEYAZGÜL, “GENÇLERİMİZ HER ŞEYİN EN GÜZELİNE LAYIK”

Şanlıurfa’nın genç bir nüfusa sahip olduğunun altını çizen Başkan Beyazgül, “ Gençlerimize, çocuklarımıza hizmet etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Çocuklarımız gençlerimiz de çok vefalılar. Bizi çok güzel bir şekilde karşıladılar. Her birine teşekkür ediyor, hepsinin gözlerinden öpüyorum. Bu tesisin yapılmasında bizlere destek veren dostlarımıza, paydaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Onlar da buraya geldiklerinde şunu görmüşlerdir ki çocuk sayısının, genç sayısının çok fazla olduğu bir yere çok önemli bir hizmet yaptıklarını burada hep birlikte görüyoruz. Bu tesisin gençlerimize, çocuklarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Bu merkezin açılışı Şanlıurfa’nın spor kültürüne ve gençliğe olan desteklerimizin bir ifadesidir. Bu merkez sadece bir spor merkezinden ibaret değildir. Ayrıca gençlerimizin yeteneklerini keşfedebilecekleri ve geliştirebilecekleri ve sağlıklı bir yaşam tarzını teşvik edecekleri bir merkezdir. Bu tesiste çeşitli spor branşlarından gençlerimiz faydalanacaklardır.” Dedi.

BAŞKAN BEYAZGÜL, “GENÇLER İÇİN TESİSLERİMİZİN SAYISINI ARTIRMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Tesis sayısını her geçen gün daha da artırdıklarının altını çizen Başkan Beyazgül, “Göreve geldiğimizden bu yana Şanlıurfa’da gençlerimize çokça hizmet ettik. Yaş ortalaması 20,8 olan bu şehirde gençlerimizi hiçbir zaman ihmal etmedik ve belediyemizin bütün imkânlarını gençlerimizi için seferber ettik. 3 olan gençlik merkezi sayısını 21’e çıkardık. 2 olan spor salonu sayısını 49’a çıkardık. 10 adet futbol okulu açtık. 11 olan yüzme havuzu sayımızı 16’ya çıkardık. 2800 olan lisanslı sporcu sayımızı, 5940’a çıkardık. 20 olan milli sporcu sayımızı 35’e çıkardık. 7 aktif branş sayısını 23’e çıkardık. Yılda 500 bin gencimiz bu tesislerden yaralanabiliyor. Şanlıurfa gençliği bizim geleceğimizdir. Bu tesisin gençlerimize ve Eyyübiye Halkına hayırlara vesile olmasını diliyorum.” İfadelerine yer verdi.

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Beyazgül ve beraberindekiler penaltı atışı ve başlama vuruşu gerçekleştirerek sahayı Şanlıurfalı gençlerin hizmetine açtı.

Foto Galeri


Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi - 2021 Bilgi İşlem Daire Başkanlığı