Göbeklitepe Film Festivalinde Ödüller Sahiplerini Buldu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin desteklediği Uluslararası Göbeklitepe Film festivalinde ödüller sahiplerini buldu. En iyi film, en iyi yönetmen ve en iyi senaryo dalında düzenlenen film festivalinde 8 film ödüle layık görüldü.

12 bin yıllık geçmişiyle insanlık tarihine ışık tutan Göbeklitepe adına ilk kez düzenlenen kısa metrajlı film festivaline 46 ülkeden 420 film başvurusu yapıldı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile Göbeklitepe Kültür Sanat Derneği işbirliği ile düzenlenen film festivalinin galası Vali Kemalettin Gazezoğlu Kültür Merkezinde düzenlendi.

20 filmin beyazperdeye yansıtıldığı Uluslararası Göbeklitepe film festivalinde 8 film ödüle layık görüldü.

Ulusal düzeyde En İyi Film kategorisinde ‘’Göl Kenarı’’ filmi ile Yönetmen: Aziz Alaca, ‘’Babamın Öldüğü Gün’’ filmi ile en iyi yönetmen ödülü Emre Sefer, En iyi senaryo ödülü ‘’Brigitte Bardot (Bricit Bardot)’’ Yönetmen Çağıl Bocut ve Klaus Schmidt Seyirci Özel Ödülü ‘’Beni Kırmızıya Boyadın Gittin’’ filmi ile Yönetmen Yunus Emre Bozdoğan ödüle layık görüldü.

Uluslararası düzeyde en iyi film ödülü ‘’EMERGENCY’’ ile Yönetmen: Maryam Esmıkhanı, en iyi yönetmen ödülü ‘’MARKO’’ ile yönetmen: Marko Santic, en iyi senaryo ödülü ‘’QUARANTİNE’’ filmi ile Yönetmen Majid Mirhashemi, Klaus Schmidt seyirci özel ödülü ‘’LEFT HANDED’’ filmi ile Yönetmen Nasrın Mohammadpour ödüle yaık görüldü.

Göbeklitepe Film Festivalinde En iyi film, en iyi yönetmen ve en iyi senaryo dalında 8 ödül birden sahiplerine verildi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkanveekili Ahmet Kaytan, film festivali organizasyonun Şanlıurfa’nın tanıtımın abüyük bir katkı sağladığını belirterek organizasyonda emekleri geçenlere teşekkür etti.

Uluslararası Göbeklitepe Film Festivali Direktörü Mustafa Denizdoğan, 46 ülkeden 420 film ile festivale yoğun katılım sağlandığını söyledi.

Eklenme Tarihi: 16.11.2022 16:01

Foto Galeri


Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi - 2021 Bilgi İşlem Daire Başkanlığı