Başkan Beyazgül, ‘’Muhtarlarımızla Biz Bir Ekibiz’’

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde 19 Ekim Muhtarlar Günü programı düzenlendi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, vatandaşlara hizmet ederken Muhtarlarla birlikte hareket ettiklerini söyledi.

19 Ekim Muhtarlar Günü Türkiye genelinde olduğu gibi Şanlıurfa’da da düzenlenen çeşitli programlarla kutlandı. 19 Ekim Muhtarlar günü nedeniyle Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi STK ve Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığının ev sahipliğinde muhtarlar günü programı düzenlendi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Tesislerinde düzenlenen 19 Ekim Muhtarlar Günü programına Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, AK Parti Grup Başkanvekili Faruk Bayuk, Haliliye Kaymakamı Serap Özmen Çetin Muhtarlar Dernek Başkanları ile çok sayıda muhtar katıldı.

BAŞKAN BEYAZGÜL, ‘’HER ZAMAN MUHTARLARIMIZIN YANINDAYIZ’’

Her zaman muhtarların yanlarında yer aldıklarını anlatan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ‘’19 Ekim Muhtarlar gününüz hayırlı olsun. 19 Ekim Muhtarlar Günü'nüzü kutluyorum. İlçe ve kırsal alanlar Büyükşehir’e bağlı ve 13 üç ilçemizin tamamında ekip kurduk. 6 ekipte mobil ekip ve şehir merkezinde kurduk. Şehir merkezinde deki bu mobil ekipler anında kaldırım taşları için gidiyorlar, asfalt için gidiyorlar. Bunları düzeltiyorlar. Kırsalda ihale bitti. Kırsalda ihaleyi bitirdik. Bütün her yere bizim ekiplerimiz gidiyor. Bütün bu kırsal mahallelerimizi onlar asfaltlıyorlar. Şu anda yüzde 95 oranında yol çalışmasına ulaştık. Ne oluyor? Müteahhite giden kazanç da belediyemize kalıyor. Bir muhtarımızın muhtarlık dairesine gidip onunla muhabbet etmek, onun çayını içmek, onun suyunu içmek ama ondan daha fazla sevdiğimiz bir iş daha var oda Muhtarımızın sorununu gidermektir. Biz birçok işimizi yaparken muhtarlarımızla hareket ediyoruz. Muhtarlarımız demokrasinin ilk ayağı, ilk basamağı. Mahallenin ilk sorununu ilettiği kişi ama muhtarlarımız bizim istikametimizi belirten oranın baş insanıdır. Bizim önceliğimiz muhtarlarımızdır. Bunu bilsinler. Cumhurbaşkanımız nezdinde bir temsil kazanıldı ve bu çok önemlidir. Muhtara değer veriyorum diyor Cumhurbaşkanımız. Muhtarlık bir hizmet makamıdır. Biz bir hizmet binası açıyoruz dedi Cumhurbaşkanımız. 100 muhtarlık binasının temelini bugün attı. Bu da muhtarlarımıza ayrı bir değer vermektir. Valimizle, belediye başkanlarımızla, kaymakamlarımızla ve Muhtarlarımızla birlikte biz bir ekibiz. Bu ekip, bu halka hizmet ediyor, bugüne kadar bu halka güzel hizmetler yaptık. Bugünden sonra da Allah'ın izniyle beraber güzel hizmetler yapacağız’’ dedi.

Muhtarlık müessesesinin toplumda ciddi manada karşılık bulduğunu belirten Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, ‘’Geçmişten bugüne kadar muhtarlık müessesi gün geçtikçe ciddi manada toplumsal karşılık bulduğunu görebilmekteyiz. Hepimizin görevi vatandaşımızın dertleriyle dertlenerek hizmet edebilmektir’’ diye konuştu.

Demokrasinin ilk mihenk taşının muhtarlık olduğunu ifade eden Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ise ‘’Muhtarlar demokrasinin ilk mihenk taşları, ilk temel taşları. Bizler de yerel yöneticiler olarak, belediye olarak bizim de mahallelerdeki ilk gözümüz, kulağımız, ayağımız, sözümüz ve mahallelerimizle ilgili bize sorunları ilk talep eden, sonra takip eden ve sonuçlandıran, bizim çalışma arkadaşlarımızdır’’ diye konuştu.

Şanlıurfalı Muhtarlar ise 19 Ekim Muhtarlar günü düzenleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e teşekkür ettiler.

Yapılan konuşmaların ardından Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Vali Salih Ayhan, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ve protokol üyeleri tarafından muhtarlara teşekkür belgesi verildi.

Eklenme Tarihi: 20.10.2022 09:43

Foto Galeri


Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi - 2021 Bilgi İşlem Daire Başkanlığı