Tamara'nın Çığlıkları

Mehmet Akif İnan Konferans Salonu (Esentepe Urfa CITY AVM)

Canan Aksoy'un yazdığı, Ata Aksoy'un yönettiği, Handan Ekici ve Ata Aksoy'un oynadığı  tiyatro oyunda, kadınların engellendiği bir dünyada, Tamara önüne çıkan duvarları aşmaya çalışırken aynadaki farklı sesler ve karakterlerle de hesaplaşır. Tamara müzikle, dansla ruhunu arındırırken   varoluşunu da  anlamlandırmak için mücadele verir. Dışarıdan gelen fısıltılara, bölünmelere karşın kendini bütünlemeye çalışır. 

İnsanın varoluşuna, kendine en yakın hissettiren,yenileyen araç sanat olduğu için Tamara’nın kendi varoluşunu var etmesinde, yeniden doğuşunda sanatın bir çok dalı Tamara’ya arkadaşlık eder. Tamara kendi çığlığının sesinde ve aynada gördüğü çatlaklarda mim ve flamenkoile kaderine başkaldırır. Tamara, güneşin doğuşuyla ,onu kendinden uzaklaştıran, benliğinde karmaşalar yaratan ve çekiştiren her sese karşın dimdik ayakta durmayı öğrenir.

Tiyatro, pantomim ve dansı buluşturan, lirik şiirin bağlayıcı unsur olarak kullanıldığı disiplinler arası performans türü olan Tamara'nın Çığlığı, kadının tüm çoğrafyalar da kendine, ülkesine ve başka ülkelerde mülteci olma durumunu anlatıyor.

Diyarbakır Şehir Tiyatrolarının ücretsiz olarak sergileyeceği  "Tamara'nın Çığlıkları" adlı oyununa tüm halkımız davetlidir. 

Yer : Mehmet Akif İnan Konferans Salonu (Esentepe Urfa CITY AVM)
Tarih : 22.12.2018 Cumartesi
Saat : 20.00

Eklenme Tarihi: 17.12.2018 15:29


Diğer Etkinlikler


Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi - 2021 Bilgi İşlem Daire Başkanlığı